Pożegnanie na wesoło

POŻEGNANIE NA WESOŁO

Czas wakacji to nie tylko wolne od szkoły, nauki i obowiązków. To także okres przygotowania do nowego etapu – etapu ucznia. W poniedziałek i wtorek (tj. 20-21.06.2016r.) nasze przedszkole żegnało kolejną grupę utalentowanych starszaków.

Dzieci podczas pożegnalnego dnia przedstawiały swój program artystyczny, w którego skład wchodziły piosenki przedszkolne i wiersze pożegnalne . Przedszkolaki zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne, tańcząc np. Krakowiaka. Po części artystycznej dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola – a także młodszym kolegom ze wszystkich grup, z którymi przez cztery lata spotykały się codziennie w murach przedszkola.

Młodsi koledzy i koleżanki ze wszystkich grup również podziękowali swoim starszakom za czas, który razem spędzili, za wskazówki, dobre rady i wspólne zabawy. Wszystkie dzieci żegnały ich piosenkami i wierszami, zapraszając jednocześnie do wspólnego spędzenia wakacji.

Po występach przedszkolaków przyszedł czas na pożegnalne występy samych nauczycieli. Panie stworzyły wiersz pt. „Życzenia dla pierwszoklasisty”, w którym zachęcały do uczenia się, zdobywania piątek i nie bania się nowych przygód, czekających za płotem przedszkola.

Starszaki wręczyły wszystkim pracownikom kwiaty dziękując im za pomoc, życzliwość i ciepło okazywane każdego dnia, a młodszym kolegom lizaki i cukierki za wspólnie spędzony czas. Każda grupa wręczyła starszakom przygotowane przez siebie prezenty.
Pożegnanie zakończono wspólną zabawą wszystkich dzieci przy muzyce.

Dzieci z wielkim uśmiechem opuściły mury przedszkola i miejmy nadzieję, że z takim samym zawitają we wrześniu w drzwiach swoich szkół.

Magdalena Stępińska