PROCEDURY PRZYPROWADZANIA I ODBIORU DZIECI Z PRZEDSZKOLA

Procedura przyjmowania dzieci po wznowieniu działalności przedszkola w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy placówki

• do przedszkola przyjmowane będą dzieci po złożeniu przez rodziców wniosku

(zał. Nr 1,zał.Nr 2 ) oraz po otrzymaniu pozytywnej opinii o zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy przedszkola.

• zgodnie z rekomendacją MEN w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;
  • grupy przedszkolne w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy będą liczyły nie więcej jak 12 osób. Wniosek o woli przyjęcia dziecka do przedszkola w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy placówki znajduje się na stronie internetowej przedszkola www.pp14.szczecin.pl, skąd należy go pobrać, wypełnić i elektronicznie przesłać na adres przedszkola pp14@miasto.szczecin.pl.
  • decyzję o zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola otrzymacie Państwo drogą mailową.
  • po zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu rodzice zobowiązani są do dostarczenia oryginału wniosku.
  • w celu weryfikacji oświadczeń dotyczących grupy objętej pierwszeństwem przyjęcia dziecka do przedszkola rodzic zobowiązany jest do dostarczenia do placówki zaświadczenia od pracodawcy o wykonywaniu pracy, która wymaga przebywania poza miejscem zamieszkania oraz braku możliwości pracy zdalnej.
  • rodzice nie wchodzą do przedszkola;
  • rodzic przekazując i odbierając dziecko zaopatrzone jest w maseczkę i rękawiczki
  • jeśli dziecko ukończyło 4 lata, w drodze do i z przedszkola musi mieć osłonięte usta i nos;
  • w drzwiach przedszkola dziecko przekazywane jest przez rodzica pracownikowi przedszkola;
  • rodzic codziennie podpisuje oświadczenie o aktualnym stanie zdrowia dziecka; załącznik nr 2
  • przed pobraniem oświadczenia rodzic dezynfekuje ręce płynem znajdującym się przy wejściu;
  • jeżeli kilkoro rodziców przyjdzie jednocześnie, czekają na przyjęcie dziecka zachowując przepisowe odległości;
  • rodzic przekazuje dziecko pracownikowi placówki

Załączniki:

ZAŁĄCZNIK NR 1