Religia dla Przedszkolaków

Szczęść Boże! Bardzo proszę Rodziców o przeczytanie i pomoc dzieciom w czasie katechezy ( w wolnym czasie oczywiście), z góry dziękuję za pomoc.

Kochane Dzieci, wczoraj przeżywaliśmy Dzień Matki, myślę, że każde z Was pamiętało o tym, żeby swojej Mamie złożyć życzenia, przytulić, zrobić laurkę. Nie tylko 26 maja, ale każdego dnia okazujcie swoim Rodzicom miłość i szacunek. Wysyłam Wam moją ulubioną piosenkę na Dzień Matki. Jak mieszkałam w Krakowie to z młodszymi dziećmi śpiewaliśmy ją w kościele na Mszy św. z okazji Dnia Matki. Dzieci zrobiły piękne laurki a niektóre miały bukiety stokrotek. Możecie sobie wyobrazić jak mamy były wzruszone tym śpiewem. Może i Wy nauczycie się tej piosenki i kiedyś zaśpiewacie swojej Mamie. Z pewnością też się wzruszy.
Wysyłam także wizerunki Maryi ( link). Zastanawialiście się dlaczego jest tyle różnych obrazów Maryi?, czy mamy tyle Matek Boskich ile jest krajów a nawet miast?  Nazywając Maryję „Matką Boską Częstochowską” czy „Matką Boska Fatimską” itd. mamy na myśli ciągle tę samą Mamę Jezusa Chrystusa. A owych nazw używamy dlatego, że w każdym z tych miejsc jest związana inna historia związana z Maryją. Poza tym każdy malarz inaczej wyobraża sobie Maryję. Jak znajdziecie chwilę czasu to pokolorujcie dowolny obrazek ( każdy z Was z pewnością zrobi to inaczej). Pozdrawiam gorąco. S. Ewa

Słowa piosenki:

Zamiast róż czy tulipanów

Mam dla Ciebie dzisiaj Mamo

Mały bukiet tych stokrotek

Może wianek z nich uplotę.

Zobacz każda z tych stokrotek

Zerka śmiesznie żółtym okiem

Jakby chciała przez sto razy

To pomnożyć o czym marzysz.

Ref. Bukiet małych tych stokrotek

Bożej Matce też zaniosę

Prosząc cicho przed obrazem

O najcichsze z Twoich marzeń.

Potem szepnę ze sto razy,

Że dziękuje za ten skarb

Większy niż skarb Alibaby

Wiesz za Ciebie Mamo ma.