Szanowni Rodzice dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/21

Szanowni Rodzice dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/21.

DROGA MAMO! DROGI TATO!

Twoje dziecko już od 1 września zacznie uczęszczać do przedszkola. To wielkie przeżycie dla każdego dziecka i dla jego rodziców. Poniżej zamieszczam kilka porad, które pomogą Wam przejść ten ważny etap w życiu Waszym i Waszego dziecka.

List-do-rodziców-co-jest-potrzebne

Mamusiu, Tatusiu!

Właśnie zostałem przedszkolakiem.

Co to oznacza? Kochani Rodzice, już Wam wyjaśniam!

– potrzebuję wygodnych ubranek: takich, w których będzie mi wygodnie               w zabawach oraz które sam ściągnę i ubiorę po spaniu lub toalecie

poproszę też o zestawy zapasowych ubranek (i bielizny), czekających               w szafeczce. Wiecie – czasem pędzel z farbą nie trafi w kartkę, a zupa udekoruje bluzkę, czasem zgubię drogę do toalety lub zapomnę o niej świetnie się bawiąc

podobają mi się podpisane ubranka i buciki – gdy zapomnę co do mnie należy, pani pomoże mi odnaleźć moje zguby

lubię byś samodzielny: przy stole (samodzielne jedzenie, picie z kubka),          w łazience (mycie rąk), w sali i szatni (ubieranie się).

– przydadzą mi się wygodne kapcie: ze sztywną podeszwą, w dobrym rozmiarze, wygodne i chroniące przed wywrotką – wiecie, czasem lubię pobiegać z kolegami, a w zbyt luźnych kapciach łatwo o wywrotkę!

– przydadzą mi się chusteczki – mokre i suche, w końcu jestem

eleganckim przedszkolakiem i muszę dbać o swój nosek!

miło być punktualnym: jestem jeszcze malutki i nie lubię się spieszyć. Wyjdźmy z domu wcześniej, tak, żebyśmy się nie spóźnili.

Tyle zabaw czeka na mnie w przedszkolu!

– nie martwcie się: jestem niewątpliwie niesamowicie

dzielnym brzdącem, ale może przytrafić się tak, że kilka łez

popłynie mi z oczu przy pożegnaniu.

Bez obaw, to normalne! W końcu jestem jeszcze malutki 🙂

Anna Kalińska