Zdalne nauczanie – Gumisie

Propozycje zabaw i zadań edukacyjnych, grupa „Gumisie” – 8.12.2021r. – środa

1. Ćwiczenia oddechowe „Płatki śniegu”. Dmuchanie na zawieszone na nitce wycięte z papieru płatki śniegu. Dzieci wykonują wdech nosem i wydech ustami.
  2. Zabawa ruchowa przy piosence „Tupu, tup po śniegu”. Przypomnij sobie słowa i melodię piosenki (śpiewaliśmy ją w „Krasnoludkach” i naśladuj ruchem jej słowa. https://www.youtube.com/watch?v=3cWkleMGcV4
  3. Zabawa słowna „Jakie to słowo?”. Rodzic wypowiada słowo dzieląc na sylaby. Dziecko odgaduje, jakie słowo zostało wypowiedziane.
  4. „Bałwanek”- zabawa plastyczna. Wykonaj z plasteliny śniegowego bałwanka.
  5. Zabawa „Gdzie stoi bałwanek?” – określanie położenia.

Dzieci stawiają bałwanka  zgodnie z poleceniem rodzica: przed sobą, za sobą, na

prawym kolanie, na lewym kolanie, na ramieniu…

Poproś rodzica o wydrukowanie szablonu rękawic. Wytnij je (z pomocą mamy lub taty),                           a następnie ozdób je farbą, kolorowym papierem . Możesz rękawice połączyć kolorową włóczką lub tasiemką.