Zdalne nauczanie – Gumisie

ZDALNE NAUCZANIE, GR. „Gumisie”- 25.01.2022r. (wtorek).

1. Zabawa w formie opowieści ruchowej „Lepimy bałwana”.
    Rodzica prosimy o prowadzenie zabawy przy spokojnej muzyce.

Dziecko wykonuje następujące czynności: • na niby wygląda przez okno; • rytmicznie z góry w dół pokazuje paluszkami, jak pada śnieg; • „zakłada” kolejno: spodnie, buty, kurtkę, czapkę, szalik, rękawiczki – warto zwrócić tutaj uwagę na odpowiednią kolejność; • sprawdza, czy śnieg się klei; • schyla się, zaczynając od lewej strony, by zebrać śnieg i ulepić śnieżkę, którą odkłada na prawą stronę, i ponownie lepi kilka śnieżek; • rzuca śnieżki przed siebie; • nachyla się do przodu i pokazuje rękami, jak lepi kolejno trzy kule: dużą, średnią                  i małą; • ustawia kule jedna na drugiej w odpowiedniej kolejności; • umieszcza w śniegu oczy, nos, guziki, kapelusz, miotłę; • rytmicznie z góry w dół pokazuje paluszkami, jak spada śnieg.

1. Rozwiązanie zagadki:

Dzieci ze śniegu go ulepiły.

Z dużej marchewki nos mu zrobiły.

Ma garnek na głowie i rózgę w dłoni,

którą natrętne wróble przegoni. (bałwan).

„Jak wygląda bałwan?” – swobodne wypowiedzi dzieci.
3. Praca plastyczna „Bałwanek”. Poproś rodzica o pomoc w wycinaniu sylwety bałwanka. Pokoloruj wg własnego pomysłu. Zagnij kartkę wzdłuż linii przerywanej.

4. „Bałwankowa rodzina” – zabawa ze śpiewem do piosenki.

1. Propozycje wykonania bałwanków:

BAŁWANKI Z KREATYWNYCH PATYCZKÓW

ZIMOWE BAŁWANKI Z ROLEK PO PAPIERZE TOALETOWYM

RODZINA BAŁWANKÓW ZE SKARPETEK

1. Rysuj po śladzie.

1. Historyjka obrazkowa „Bałwankowy przyjaciel”. Wytnij obrazki. Następnie spróbuj ułożyć z nich historyjkę obrazkową. POWODZENIA!

Zabawa pantomimiczna – KALAMBURY.
Dziecko losuje jeden z dostępnych poniżej obrazków i ma za zadanie pokazać wylosowaną zabawę/sport zimowy za pomocą ruchu i gestów. Rodzic odgaduje co dziecko pokazuje. Zabawę można powtarzać do momentu, aż wszystkie obrazki zostaną odgadnięte.

Rozwiąż zagadki:

Taka jazda to nie żarty!
Same w dół pędzą … .
Bliźniaczki o nosach zadartych,
pędzą z góry, bo to są …
                               -NARTY

Jaka to para
umie w zgodzie.
Tańczyć i skakać
tylko na lodzie?
                                              -ŁYŻWY

Wszystkie pojazdy na świecie
muszą mieć koła, jak wiecie.
A te, nie mają ich wcale!
I zimą jeździ się na nich wspaniale.
               -SANKI