Zdalne nauczanie – Gumisie

ZDALNE NAUCZANIE, PROPOZYCJE ZABAW I ZADAŃ EDUKACYJNYCH, gr. „GUMISIE”- 28.01.2022 (PIĄTEK).

Witam wszystkie Gumisie. Już niedługo spotkamy się w przedszkolu.  Spędzając czas w domu i bawiąc się z rodzicem, skorzystajcie z naszych propozycji.

1. Zabawa „Pada śnieg” – masażyk.

Do zabawy zaproście rodzica. Na dywanie mama (tata) siada za dzieckiem i rysuje na plecach dziecka odpowiednie wzory. Później następuje zmiana miejsc.

Pada śnieg – rysowanie kresek.

Dużo śniegu – szybkie rysowanie kresek.

Podskakują płatki w biegu – lekkie uderzanie palcami.

Z dużej góry jadą sanki – rysowanie całą dłonią pasów od góry pleców do dołu.

A na sankach dwa bałwanki – lekkie klepanie po plecach prawą i lewą dłonią.

Tu jest chłopak, tu dziewczyna – lekkie szczypanie pleców.

A tu uśmiechnięta mina – rysowanie uśmiechniętej buzi.

PROPOZYCJA PRACY PLASTYCZNEJ: Pingwin z plasteliny na snowboardzie.

Pingwin z plasteliny lub masy plastycznej, który zjeżdża na kolorowym snowboardzie. Zamiast snowboardu można tez ulepić narty, saneczki lub jabłuszko do zjeżdżania na śniegu.

Do ulepienia pingwina przyda się: plastelina lub inna masa plastyczna np.: Hey Clay, modelina. Wykałaczka, wata lub sztuczny śnieg do ułożenia stoku narciarskiego.

Na początek przygotujcie poszczególne elementy potrzebne do ulepienia pingwinka jak na zdjęciu poniżej. Z białej większej kulki robimy brzuszek. Następnie z czarnego koloru toczymy mniejszą kuleczkę, będzie to główka naszego bohatera. Na koniec wymodelujcie skrzydła.

Pingwin z plasteliny krok po kroku

Z czerwonego koloru ulepcie dziób i nóżki. Oczka możecie ulepić z dwóch białych kulek i nieco mniejszych czarnych. Na koniec możecie do czarnych kulek przykleić malutkie białe bliki w oczkach, które bardziej ożywią postać. Jeśli jest to za trudne i zbyt precyzyjne dla dziecka, to można ten element pominąć.

Wybierzcie swoje ulubione kolory plasteliny, lub dowolnie je zmieszajcie, celem ulepienia czapki z pomponem oraz deski snowboardowej, albo nart. Za pomocą nożyczek możemy naciąć dzióbek pingwina, aby był otwarty. Następnie wykałaczką odciskamy delikatnie kreseczki na nóżkach, odznaczając w ten sposób detale. Na koniec przyklejamy do głowy pingwina kolorową czapkę oraz pompon. Nakłuwając czapkę za pomocą wykałaczki, miejsce przy miejscu, stworzymy wrażenie wełnianego materiału.

Najlepiej z kilku zmieszanych kolorów plasteliny robimy nieco większy wałeczek, który delikatnie rozpłaszczamy i w ten sposób powstanie oryginalna deska snowboardowa. Ustawiamy na niej naszego pingwina i praca jest gotowa. Możecie ulepić kilka takich wesołych i kolorowych pingwinków oraz ułożyć dla nich stok narciarski z waty i sztucznego śniegu. Powstanie piękna zimowa dekoracja.

POWODZENIA!!! DO ZOBACZENIA!!!