Zdalne nauczanie – Krasnoludki

my zaś jesteśmy Polakami,

bo w naszym kraju,

w Polsce mieszkamy.

Tu jest nasz dom, przedszkole, mama i tata.

Miasta i wioski, chata rybaka,

morze i góry, kwiaty i drzewa,

nic prócz miłości nam nie potrzeba.

ROZMOWA NT. TREŚCI WIERSZA

Zapoznanie z mapą Polski. Przypomnienie co oznaczają kolory: biały i czerwony.

ZABAWA RUCHOWA do fragmentu piosenki ,,Jak przyjemnie maszerować ”, załączonej do scenariusza poprzedniego. Dzieci ustawione w dużym kole – maszerując naśladują czynności wymieniane w piosence:
Jak przyjemnie maszerować, plecki swoje wyprostować. Maszerują przedszkolaki -młodsze, średnie i starszaki . ref: Hej, hej, hej zróbmy wielkie koło bawmy się wesoło raz, dwa , trzy. 2x ( na słowa raz, swa, trzy – klaszczą w dłonie) .
ZABAWA SŁOWNO – RUCHOWA ,, Baczność – hymn Polski ”. Dzieci poruszają się do muzyki ( nagrań melodii z różnych regionów Polski np. Krakowiaczek w załączeniu poprzedniego scenariusza i inne ) . W momencie, gdy dzieci usłyszą hymn państwowy mają za zadanie przybrać właściwą postawę  – stanąć nieruchomo na ,,baczność”, a gdy słyszą inną muzykę – tańczą swobodnie .

WYJAŚNIENIE POJĘĆ ZWIĄZANYCH Z SYMBOLAMI MIASTA

Herb – ustalona według określonych reguł oznaka miasta. (Herbem Szczecina jest

koronowana głowa gryfa w kolorze czerwonym na niebieskim polu. Dolna część

tarczy jest w kształtce łuku. Korona i dziób są koloru złotego. Krawędź tarczy obramowana

jest również kolorem złotym.)

Pokaz herbu Szczecina, ustne opisywanie. Wyjaśnienie, czym jest gryf – mityczne zwierzę

z ciałem lwa oraz z głową i skrzydłami orła.

Flaga miasta Szczecin – patrz rysunek poniżej w kolorowance.

UŁÓŻ PUZZLE – najpierw wytnij, potem rozplanuj na kartce przestrzeń z pomocą rodzica, ułóż puzzle i przyklej 🙂

POKOLORUJ FLAGĘ SZCZECINA zgodnie ze wzorem:

Zdalne nauczanie – 18. Kochane Krasnoludki dziś proponujemy

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako