Zdalne nauczanie – Krasnoludki

KOLOR – zabawa ruchowa  orientacyjno – porządkowa, przybory: książki i szarfy (mogą być gumeczki do włosów na rączkę). Dzieci otrzymują szarfy, które zakładają przez jedno ramię, nauczycielka rozkłada książki po całej sali (pokoju). Dzieci biegną w rytm tamburyna omijając książki, na sygnał znajdź swój kolor, stają na krążku w kolorze swojej szarfy, Zabawę powtarzamy kilkakrotnie, dzieci mogą zmieniać się kolorami szarf.

PRZYPOMINAMY WIERSZ „Wiosna” Anny Surowiec:

Nadchodzi wiosna

Zielona, radosna,

Do życia budzi

Przyrodę i ludzi

Drzewa okrywa

Pąkami kwiatów,

W oddali słychać

Wesoły śpiew ptaków

Słońcem maluje

Tęczę na niebie

By świat rozjaśnić

Właśnie dla ciebie.

WPROWADZENIE DO ROZMOWA NA TEMAT WYKONANIA PRACY:

– Jaka jest wiosna? /radosna i kolorowa/

–  Z jakimi kolorami kojarzy wam się wiosna? /dzieci podają kolory/

– Gdzie można zobaczyć wszystkie kolory w jednym miejscu? /rozmowa o tęczy, gdzie ją można spotkać/

ZAPRASZAM DO WYKONANIA EKSPERYMENTU:

1. Na białym okrągłym talerzu układamy dookoła gumowe rozpuszczalne cukiereczki Skittells, jak na obrazku poniżej:

2. Następnie wlewamy letniej wody na środek talerzyka, tak by cukiereczki były do połowy zakryte i czekamy 🙂

3. Ta dam 🙂 A teraz dookoła nazywamy kolory.

ZNAJDŹ TAKI SAM OBRAZEK – zabawa dydaktyczna, wyszukiwanie i dobieranie takich samych obrazków.

ZAPRASZAMY DO PRACY PLASTYCZNO – TECHNICZNEJ:

Do wykonania tego zadania potrzebujemy białą kartkę papieru, waciki kosmetyczne, nożyczki, klej i kolorowy papier J Wycinamy po jednym paseczku z każdego koloru. Rodzic przygotuje dziecku i wytnie chmurkę z białej kartki. Teraz naklejamy płatki kosmetyczne, by chmurka nabrała puszystości i doklejamy paseczki, pod bacznym okiem Mamy i Taty. Gotowe! Jak Wam wyszło? Bo mi tak:

Zadania edukacyjne – 2. Kochane Krasnoludki dziś proponujemy

Wychowawczynie