Zdalne nauczanie – Krasnoludki

Kochane Krasnoludki dziś proponujemy:

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

1. Marsz za Rodzicem dookoła pokoju.2. Baczność – zabawa orientacyjno – porządkowa.
    Dzieci podskakują z nogi na nogę w sali w rytmie bębenka. Kiedy bębenek milknie, przechodzą do siadu skrzyżnego, pozostają w bezruchu prze kilka sekund.
    Na hasło „baczność”, zrywają się z miejsc i stają na baczność.

3. Dzieci i Rodzice – ćwiczenie dużych grup mięśniowych.
    Na hasło „maluchy”, dzieci poruszają się lekko na ugiętych kolanach
    z wyprostowanym tułowiem. Na hasło „starszaki” Rodzice maszerują swobodnie unosząc wysoko kolana.

4. Chrabąszcz – zabawa z elementem czworakowania.
    Dzieci spacerują na czworakach w dowolnych kierunkach. Na hasło „chrabąszcze” przechodzą do leżenia na plecach i w powietrzu przebierają nogami i rękami.

5. Ćwiczenie równoważne.
    Marsz w dowolnych kierunkach. Na hasło „stop”, przenoszą ręce na boki, stają na jednej nodze i pozostają w bezruchu przez kilka sekund.

6. Zabawa z elementem skoku.
    Z szarf, na środku sali, nauczycielka formuje „kałużę”. Dzieci podskakują
    w różnych kierunkach. Na hasło „hop” zatrzymują się „przed kałużą” i wskakują do niej.

7. Zabawa bieżna.
    Dzieci tworzą koło. W rytmie melodii biegną na palcach jedno za drugim.
    Na hasło „w tył zwrot”, obracają się i biegną w przeciwną stronę.

8. Marsz uspokajający.

Drogie Przedszkolaki nie zapominajmy również o byciu samodzielnym i o pomocy Rodzicom w domu. W tym celu na ostatniej stronie zadań znajdują się obrazki, które wspólnie z Rodzicem należy rozszyfrować 🙂 Powodzenia !

KARTA DYDAKTYCZNA

Zadania edukacyjne – 5. Kochane Krasnoludki dziś proponujemy