Zdalne nauczanie – Krasnoludki

Kochane Krasnoludki dziś proponujemy:

OMIJAMY GRZĄDKI – zabawa poranna. Dzieci idą gęsiego za rodzicem, omijają grządki stworzone przez skakanki, idą po wytyczonych ścieżkach.

KWIAT – zabawa ruchowa. Dzieci naśladują rozwijanie się kwiatów. Kwiaty są w pąkach (dzieci) wykonują  siad skulny na hasło rodzica „Słonko się budzi” – bardzo wolno podnoszą głowy i ręce do góry, wstają rozchylają ręce na bok, naśladując rozchylające się płatki.

SŁUCHANIE OPOWIADANIA o żółtym tulipanie wg M. Różyckiej:

W ciemnym domku pod ziemią mieszkał mały Tulipanek. Maleńki Tuli- pan, jak wszystkie małe dzieci, spał całymi dniami. Wokoło było bowiem  bardzo cicho i ciemno. Pewnego dnia obudziło go lekkie pukanie do  drzwi.

• Kto tam? – zapytał obudzony ze snu Tulipanek.
  • To ja. Deszczyk. Chcę wejść do ciebie. Nie bój się maleńki. Otwórz. – Nie, nie chcę. Nie otworzę. –powiedział Tulipanek i odwróciwszy się na drugą stronę, znów smacznie zasnął.
  • Po chwili mały Tulipanek znów usłyszał pukanie. – Puk! Puk! Puk! – Kto tam?
  • To ja. Deszcz. Pozwól mi wejść do swego domku.
  • Nie, nie chcę, abyś mnie zamoczył. Pozwól mi spać spokojnie.

Po pewnym czasie Tulipanek usłyszał znów pukanie i cieniutki, miły głosik  wyszeptał:

• Tulipanku, puść mnie!
  • Ktoś ty?
  • Promyk słoneczny – odpowiedział cieniutki głosik.
  • O, nie potrzebuję cię. Idź sobie.

Ale promyk słoneczny nie chciał odejść. Po chwili zajrzał do domu tulipa- nowego przez dziurkę od klucza i zapukał.

• Kto tam puka? –zapytał zżółkły ze złości Tulipanek.
  • To my Deszcz i Słońce. My chcemy wejść do ciebie!

Wtedy Tulipanek pomyślał:

„Ha, muszę jednak otworzyć, bo dwojgu nie dam rady”. i otworzył. Wte- dy Deszcz i Promyk wpadli do domu tulipanowego. Deszcz chwycił prze- straszonego Tulipanka za jedną rękę, Promyk słońca za drugą i unieśli go  wysoko, aż p od sam sufit. Mały żółty Tulipanek uderzył główką o sufit  swego domku i przebił go … I, o dziwo znalazł się w śród pięknego ogro- du, na zielonej trawce. Była wczesna wiosna. Promyki Słońca padały na  żółtą główkę Tulipanka. a rano przyszły dzieci i zawołały:

• Patrzcie! Pierwszy żółty tulipan zakwitł dzisiaj z rana!

Rozmowa na temat opowiadania:

• Gdzie mieszkał tulipanek
  • kto odwiedził najpierw tulipana?
  • czy tulipanek wpuścił do swojego mieszkania deszczyk? Dlaczego nie?
  • kto przyszedł potem do tulipana – czy tulipan otworzył drzwi deszczykowi? – kto zobaczył tulipana?
  • co powiedziały dzieci?

KARTY PRACY – pokoloruj wg własnego pomysłu 🙂

PRACA PLASTYCZNO – TECHNICZNA z użyciem farb i widelca:

7. Kochane Krasnoludki dziś proponujemy

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako