Zdalne nauczanie – Krasnoludki

Kochane Krasnoludki dziś proponujemy:

POWTARZANIE PIOSENKI „Ziemia wyspa zielona”

WYSŁUCHANIE WIERSZA G. Koby „Rzeczka” :

Była sobie książeczka, a w tej książeczce płynęła rzeczka. Taka malutka, srebrzysta biała, aż tu nagle oniemiała.

Stanęły nad brzegiem  dzieci niegrzeczne i zabrudziły całą rzeczkę.

Powrzucały wszystko, co miały  i do kąpieli się rozebrały. A rzeczka na to:

-Nie lubię bardzo  gdy ktoś mnie zaśmieca! Wszystkim takim

wymierzam karę i kąpać się im  nie pozwalam wcale!

Kiedy dzieci to usłyszały nagle wszystkie posmutniały. -Nie będziemy już więcej wrzucać śmieci !

Zaczniemy ostrzegać niegrzeczne dzieci! Jutro nad twoim brzegiem tabliczkę postawimy:

BĄDŹ PRZYJACIELEM PRZYRODY I NIE ZAŚMIECAJ WODY!!!

ROZMOWA NT TREŚCI WIERSZA:

• kto przyszedł nad rzekę?
  • co zrobiły dzieci?
  • co powiedziała rzeka?
  • co dzieci obiecały rzece?
  • jak dzieci mogą dbać o środowisko?

ĆWICZENIA SŁUCHOWE I ARTYKULACYJNE „SZUMI LAS”

1. Dzisiejsza porada dla wszystkich się nada. Będą dzieci umieć jak las pięknie szumieć.

2. Wystarczy uważać i za mną powtarzać. Głośno tak szumi las, jakby las witał nas:

• Szszsz…G

3. Głośno szumią drzewa las piosenkę śpiewa:

• Szszsz…C

4. Lekki wietrzyk wieje, opowiada dzieje:

• Szszsz…C

5. Drzewa szybciej rosną, latem oraz wiosną:

• Szszsz…C

6. Wietrzyk wieje mocniej- dzieci szumią głośniej:

• Szszsz…G

7. Słabiej wieje wietrzyk- ciszej mówią wierszyk:

G – głośno, C- cicho

SŁOŃCE ŚWIECI, PADA DESZCZ – na dywanie rozłożone są gazety (tyle ile dzieci).                Na hasło: słońce świeci – dzieci chodzą po pokoju, na hasło: pada deszcz – podnoszą gazetę            i trzymają ją nad głową jak parasol.

ZABAWA BADAWCZA – do miski z wodą dziecko kolejno wrzuca: spinacz biurowy, papier, kamień, kawałek drewna, następnie wrzucają styropian, skorupkę od orzecha, piórko – obserwuje co się dzieje z tymi przedmiotami i dlaczego tak się zachowują. Co pływa, a co tonie i dlaczego? – omówienie ogólnych właściwości fizycznych przedmiotów.

ZABAWA RUCHOWA przy muzyce „Samoloty” -dzieci wybierają się na  wycieczkę samolotem, aby sprawdzić czy na naszej ziemi są zanieczyszczenia.

ZABAWA DYDAKTYCZNA „Sprzątamy las”.

Na podłodze rozłożone są różne pudełka, butelki, gazety, plastikowe torebki itp. oraz pojemniki z napisami: makulatura, plastik, szkło. Dzieci oglądają porozrzucane śmieci, omawiają, z czego są zrobione. Rodzic pokazuje dzieciom pojemniki na odpady i wspólnie z dziećmi ustala, co powinno znaleźć się w każdym koszu. Przy muzyce dzieci spacerują po całym pokoju i „sprzątają las”- zbierając i segregując śmieci do pojemników.

WYBIERZ OBRAZEK I POKOLORUJ GO 🙂

Zdalne nauczanie – 12. Kochane Krasnoludki dziś proponujemy

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako