Zdalne nauczanie – Smerfy

Propozycje zabaw i zajęć dla dzieci w dniu 06.05.2020r.

Temat tygodnia:  Bajki i baśnie.

1. Oglądanie bajki H. Ch. Andersena pt. “Brzydkie kaczątko”.

2. Omówienie treści bajki: Rodzic zadaje dzieciom następujące pytania:

• Kto wystąpił w bajce?
  • Dlaczego wszyscy wyśmiewali się z Brzydkiego Kaczątka?
  • Czy Brzydkie Kaczątko rzeczywiście było dzieckiem Mamy Kaczki?
  • Gdzie Brzydkie Kaczątko szukało swojej rodziny?
  • Kto pomógł Kaczątku zrozumieć, że nie jest kaczką?
  • Dlaczego Brzydkie Kaczątko czuło się w bajce smutne i opuszczone?

3. “Brzydkie kaczątko”- zabawa słuchowa, ćwiczenie słuchu fonematycznego. Dziecko jest kaczątkiem. Kaczątko próbuje wydostać się, skorupka jest ciasna. Podział słów na sylaby, kaczątko cichutko woła: ku-ra, wo- da, jaj- ko, ma-ma, ry-ba itd. Można zamienić role rodzic dzieli na sylaby, a dziecko mówi co słyszy.

4. Wysłuchanie piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych : „ Piosenka o szacunku dla innych”

5. Wiemy, że już tęsknicie za koleżankami i kolegami z grupy, dlatego mamy dla was zadnie. Pokolorujcie tą zadowoloną minkę, zapakujcie do koperty i jak spotkamy się w przedszkolu zostawcie niespodziankę na półce w szatni u wybranego kolegi.

6. Zabawa taneczna, przy piosence: „ Kaczuszki”

7. “Siec przyjaźni” zabawa dydaktyczna, która ma przypominać, że do zabawy przyjmujemy każdego bez względu na wygląd czy wiek. Rodzic lub dziecko podaje 3 imiona dzieci z grupy, zadaniem dziecka jest powiedzenie o każdej z wskazanych osób czegoś miłego.

8. “Łabędź”- wykonanie pracy plastycznej.

• Odrysowanie dłoni na kartce ( można też wykorzystać gumowe rękawiczki), wycinanie i naklejanie na sylwetę łabędzia,tworzenie ogona z dłoni.
  • Odbicie pomalowanej dłoni i domalowanie do niej brakujących elementów

Zdalne nauczanie – bajki 06.05

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako