KONTRAHENCI/WYKONAWCY

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY ZGODNY Z ART. 13 UST. 1 RODO

Klauzula informacyjna dla kontrahentów i wykonawców

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Przedszkole Publiczne Nr 14 w Szczecinie. Z Administratorem można skontaktować się listownie: Bandurskiego 56, 71-685 Szczecin, e-mailowo: pp14@miasto.szczecin.pl.
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Agnieszka Marciniak, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail: iod@spnt.pl.
  3. Państwa dane kontaktowe są przetwarzane w celu realizacji umowy bądź umowy – zlecenia z Przedszkolem Publicznym Nr 14 w Szczecinie, na podstawie:
  1. 6 ust. 1 lit. B Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych  osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.4.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 108).
  2. Odbiorcami Państwa danych osobowych są upoważnieni pracownicy Administratora, podmioty, którym należy udostępnić dane osobowe w celu wykonania obowiązku prawnego, a także podmioty, którym dane zostaną powierzone do zrealizowania celów przetwarzania.
  3. Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji zawartej umowy, przedłużony o 5 lat jako okres gwarancyjny i kontrolny.
  4. Mają Państwo prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do niesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  5. Mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uznają Państwo, iż przetwarzanie przez Administratora Państwa danych osobowych narusza przepisy dot. ochrony danych osobowych.
  6. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy/ umowy – zlecenia/ umowy o dzieło.