Krasnoludki
mgr Renata Panfil - Tesarek
mgr Marlena Parzych
Pomoc nauczyciela: Anna Stępińskia
Grupa Krasnoludki - Opis w przygotowaniu.

Dzień Babci i Dziadka w gr. „KANGURKI”

Kocham moja babcię najbardziej na świecie. Drugiej takiej babci nigdzie nie znajdziecie”- tak dzieci w gr. „Kangurki” witały swoich przybyłych gości na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były wiersze, piosenki, życzenia i prezenty własnoręcznie wykonane. Później dzieci zaprosiły babcię i dziadka na słodki poczęstunek.

dbid

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia grupa Krasnoludków zaprosiła swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Najmłodsi milusińscy przygotowali program artystyczny wraz z prezentami, po to by wyrazić swoją czystą miłość do nich. Radości śpiewania, uśmiechów i tańca piękna moc rozczuliła wszystkich zaproszonych gości. Kochamy nasze babcie i dziadków!

spotkanie-ze-straza-miejska

Spotkanie ze Strażą Miejską

Dnia 10 stycznia br najmłodszą grupę Krasnoludków odwiedziły Panie ze Straży Miejskiej, kontynuując cykl spotkań „Bezpieczny przedszkolak”. Tym razem dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, komu możemy ufać, a komu nie i jak zachowywać się w różnych sytuacjach zagrożenia.
jaselka

Jasełka w Grupie Krasnoludów

Dnia 19 grudnia 2019r. odbyła się pierwsza uroczystość jasełkowa najmłodszych dzieci z grupy Krasnoludów. Milusińscy w pięknych strojach aniołków, pastuszków, gwiazdeczek, św. Maryi i św Józefa zaprezentowali rodzicom wiersze, zaśpiewali pastorałki i kolędy oraz wspólnie na końcu uczciliśmy Boże Narodzenie wyśmienitym poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Radości i wspólnym uściskom nie było końca w ten wyjątkowy czas.
polskie-wody

Zajęcia edukacyjne – Polskie Wody

Organizacja Wody Polskie zaprosiły dzieci z grup: Krasnoludki i Gumisie na zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci poznały różne ciekawostki na temat magicznej substancji jaką jest woda. Dzieci dowiedziały się o jej obiegu w przyrodzie oraz w jakich postaciach możemy ją spotkać w naszym środowisku. Rozwijanie świadomości ekologicznej najmłodszych spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

mikolaj-krasnoludki

Mikołaj w Grupie Krasnoludków

Grupa Krasnoludków świętowała odwiedziny Świętego Mikołaja. Najmłodsi przywitali Gościa piosenką i tańcem. Elfy z kolei pomagały Mikołajowi obdarować prezentami grzeczne dzieci, czyli całą grupę. 😉🥰 Radości nie było końca 🥰
Pasowanie

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 13 listopada 2019 r. był niezaprzeczalnie najważniejszym dniem w życiu dzieci z grupy „Krasnoludków”. Otóż był to dzień pierwszej ważnej uroczystości przedszkolnej – Pasowania na Przedszkolaka. Podczas uroczystości dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zgromadzonym gościom zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Renata Panfil- Tesarek – dyrektor przedszkola za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i upominek. Na koniec wszyscy zasiedli do przygotowanej przez rodziców uczty. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

straz

Krasnoludki odwiedziła Straż Miejska

18 października Krasnoludków odwiedziła Straż Miejska, która opowiadała o bezpiecznym zachowaniu się przy przejściu dla pieszych i na ruchliwej drodze. Oczywiście na początku spotkania Panie przedstawiły Maluszkom czym różnią się od funkcjonariuszy policji. Z ogromnym zaciekawieniem i otwartymi ustami Krasnale obdarzyły Panie uwagą. Z pewnością było to kolejne doświadczenie dla naszych Milusińskich, które na długo utkwi im w pamięci 🙂🚦🚓🛣🙋‍♀️🙋‍♂️