Kangurki
Grupa Kangurki
Grupa Kangurki
Nauczyciele:
mgr Elżbieta Janik- Stępińska
mgr Anna Kalińska
Grupa Kangurki - Opis w przygotowaniu.

Dzień babci i dziadka w grupie „Kangurki”

„Kocham mocno♥️♥️ Babcię, Dziadka. To nie żarty moi mili. Dzisiaj im życzenia ♥️ składam, by 💯 latek jeszcze żyli.
Fotorelacja w zakładce galeria.

Karnawał w przedszkolu (gr. Kangurki)

Karnawał w grupie Kangurki to świetna zabawa🎈🎉, wspaniałe stroje,💃🕺zabawne konkursy i super prezenty🎁.
Fotorelacja w zakładce galeria.

Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy- każde dziecko ma swojego, ulubionego przyjaciela- puchatego misia🐻. 
Bo  „…. miś, miś pluszowy-zawsze cię wysłucha, o swoich kłopotach szepnij mu do ucha…”❤️
Zdjęcia z zabawy z misiem w zakładce galeria.

Jasełka

Grupa KANGURKÓW zaprasza bliskich do obejrzenia relacji z kolędowania jasełkowego, które odbyło się w naszym przedszkolu (21.01.2021r.). Przedszkolaki na tę okazję przygotowały stroje Maryi, Królów, pasterzy i aniołków. Dzieci wspólnie zaśpiewały poznane kolędy i pastorałki oraz zaprezentowały krótkie bożonarodzeniowe scenki.

Zimowe zabawy na śniegu

„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…..dzieci roześmiane stawiają bałwana”- to prawdziwe słowa piosenki. Ale dzieci też bardzo lubią bawić się na śniegu. Pierwszy śnieg i zabawy dzieci z gr. „Kangurki”.
Zdjęcia w zakładce galeria.
Zadalne nauczanie

Zdalne nauczanie – Kangurki

Propozycje zadań edukacyjnych do realizacji w domu na tydzień 21-24.12.2020r.

TEMAT: Boże Narodzenie.

 

 

Opowiadanie na podstawie baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”

W wigilię Nowego Roku ulicami miasta szła mała dziewczynka. Nie miała chustki na głowie, ani butów na nogach. Wyszła w taki mróz, by sprzedawać zapałki. Zły ojciec wygnał ją z domu i zabronił powrotu bez pieniędzy. Biedaczka zaglądała do okien. W domach szykowano kolacje, czuć było zapach świątecznych potraw. Ziąb dokuczał dziewczynce coraz bardziej. Postanowiła schować się między dwoma domami i trochę ogrzać. Zapragnęła zapalić choć jedną, malutką zapałkę, aby poczuć ciepło ognia. Gdy to zrobiła, niespodziewanie niewielki płomyczek zamienił się w żelazny piec, który grzał rozkosznie i przyjemnie. Dziewczynka wyciągnęła nóżki przed siebie, żeby zbliżyć się do pieca, ale niestety zapałka zgasła. Szybko zapaliła następną i ujrzała przytulny pokój, a w nim wspaniale zastawiony stół, nakryty białym obrusem. Nagle ze stołu zeskoczyła dorodna gęś i zaczęła czołgać się po podłodze. Ale kiedy zbliżała się do dziewczynki i była już tuż tuż, zapałka zgasła i wszystko zniknęło. Dziewczynka tak bardzo pragnęła cieszyć się tym wspaniałym widokiem, że nie mogła się powstrzymać od zapalenia nowej zapałki. Jej oczom ukazała się wówczas wspaniała choinka, jaśniejąca od świec i uginająca się od ozdób. Dziewczynka z zachwytem przyglądała się drzewku. Podziwiała ogień świec i nagle jedno ze światełek zdawało się unosić powoli w górę, ku niebu. Wyglądało to niesamowicie, ale gdy zapałka zgasła, okazało się, ze to spadająca gwiazda. Dawno temu babcia opowiadała dziewczynce, że taka spadająca gwiazda to umierająca dusza, która zmierza do nieba, do Boga. Dziewczynka poczuła smutek, wspominając babcię. Była ona jedyną osobą, która kochała dziewczynkę i bardzo o nią dbała. Teraz była sama na świecie, zmarznięta i głodna siedziała schowana między domami. Postanowiła zapalić jeszcze jedną zapałkę. Wtedy, zupełnie niespodziewanie ujrzała ukochaną babunię, piękną i wielką jak nigdy wcześniej. Babcia spoglądała na nią z miłością, nie chcąc by zniknęła, dziewczynka odpaliła kilka zapałek jednocześnie. Chciała, by babunia zabrała ją ze sobą, z dala od miasta i przejmującego chłodu. Babcia wzięła ją za rękę i zabrała do miejsca gdzie nie ma biedy, głodu i gdzie wszyscy są szczęśliwi – do nieba. Rankiem przechodnie ujrzeli zamarzniętą dziewczynkę, siedzącą na ulicy. W skostniałych dłoniach trzymała garść zapałek.

 

Zadalne nauczanie

Zdalne nauczanie 14-18.12

W związku z zawieszeniem stacjonarnej działalności przedszkola udostępniam propozycje zadań edukacyjnych w ramach nauczania zdalnego na tydzień 14-18 grudnia 2020r.

Temat: PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT.

 

Zapoznanie dzieci z tekstem pt.: „Treflikowa Rodzina przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia”

W domu Treflików od samego rana słychać krzątanie. Mama zagniata ciasto na pierniczki świąteczne, Treflinka foremkami wycina z ciasta serduszka, gwiazdki, grzybki, nawet choinkę wycięła i małego aniołka.

Teraz trzeba włożyć do nagrzanego piekarnika i gotowe. Piekarnik jest na prąd i pomoże upiec pierniczki. Teraz mama zmiksowała masę lukrowa mikserem, prawdziwy pomocnik z tego miksera. Tatuś odkurza dom odkurzaczem.Treflik zakłada lampki na choinkę, ale będą się pięknie świecić .

  • Tatusiu skończyłem, krzyczy Treflik, włóż wtyczkę do kontaktu i rozświetlimy naszą choinkę
  • Trefliku! – mówi tatuś, założyłem też lampki na zewnątrz domu. Zobacz jak pięknie jest oświetlony nasz dom. Światełka wprowadzają wyjątkowy klimat świąteczny.
  • Zimą dzień jest krótki, zrobiło się ciemno, więc potrzebne jest światło – powiedziała Treflinka i nacisnęła magiczny pstryczek elektryczek, który od razu sprawił, że w domu zrobiło się jasno.
  • Trzeba jeszcze umyć okno powiedziała mama i zabrała myjkę ciśnieniową. Myjka do okien wcześniej ładowała swój akumulator, podpięta wtyczką do kontaktu z prądem.
  • O tak będzie łatwiej i szybciej, z radością oznajmiła Treflinka i zaczęła myć okno myjką.
  • Mamusiu, nagle posmutniała Treflinka …moja sukienka jest cała ubrudzona cukrem pudrem, zobacz sama…
  • Nie martw się Treflinko – uśmiechnęła się mama. Zaraz włożymy ja do pralki i będzie znowu czysta.
  • Mamusiu włączyłem radio – oznajmił Treflik– właśnie słychać w nim jak śpiewają kolędy.

Świąteczne porządki trwają od rana, każdy ma obowiązek do wykonania. Lecz, gdy się gwiazdka zjawi na niebie cała rodzina będzie dla siebie. Usiądą razem w świetle lamp nocy, kolędy śpiewając, aż do północy. Potem pozmywać trzeba naczynia, kto w tym pomoże? na prąd maszyna. Zmywarka zmyje naczynia sama, a my pójdziemy sobie do spania.

Jesienny Bal Wszystkich Świętych u Kangurków

W piątek 30 października w grupie Kangurków odbył się Jesienny Bal Wszystkich Świętych. Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola przebrane za m.in.: Maryję, króla, anioła, dynię, liska, jeża, jelonka. Po prezentacji swoich kostiumów nastąpił czas na wspólną zabawę, tańce i konkursy – zaplanowano zagadki związane z jesienią, tańce w parach na gazecie i z balonem. Przedszkolaki wykonały również symbolicznego aniołka z papieru. Ostatnim zadaniem było wyszukanie przez dzieci ukrytych w sali medali za uczestnictwo w Jesiennym Balu. Na zakończenie rozdano słodkości oraz zaproszono dzieci do wspólnego pożegnalnego tańca. 

Zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie – Kangurki, Odkrywcy, Muchomorki

ZDALNE NAUCZANIE

Starsze przedszkolaki: MUCHOMORKI, ODKRYWCY, KANGURKI  zapraszamy do ostatniej wspólnej zabawy z nami od 22.06 -26.06.20r. przy temacie:

„NIECH ŻYJĄ WAKACJE!”

 

 

Pełna lekcja do pobrania:

ZDALNE 22.06-26.06

 

 

 

Pliki w formacie: *.pdf

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako

Zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie – Kangurki, Odkrywcy, Muchomorki

ZDALNE NAUCZANIE
W tym tygodniu zapraszamy: MUCHOMORKI, ODKRYWCY, KANGURKI do wspólnego spędzenia czasu przy temacie:

„WITAMY LATO !”

Dzieci z grupy KANGURKI ten temat będą poznawały

 

 

 

Pełna lekcja do pobrania:

ZDALNE 15.06-19.06

 

 

 

Pliki w formacie: *.pdf

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako