Kangurki
Grupa Kangurki
mgr Elżbieta Janik- Stępińska
mgr Anna Kalińska
Grupa Kangurki - Opis w przygotowaniu.

Niedługo wakacje☀️

Niedługo wakacje☀️🏖️⛵☀️
Dziś ostatni dzień spotykamy się w przedszkolu. Po wakacjach spotkamy się w szkole. Do widzenia ❤️🥀❤️

Zdjęcia w galerii.

Temat: Pożegnanie przedszkola – KANGURY

Grupa Kangurków spędziła ostatni rok w przedszkolu. Po czterech latach wspólnej nauki i zabawy nadszedł czas się pożegnać i ruszyć w dalszą drogę – dzieci po wakacjach rozpoczną naukę w szkole.
Kangurki chciały przed odejściem uroczyście zakończyć swoją przedszkolną przygodę – przygotowały występ dla rodziców oraz pracowników przedszkola i dzieci z innych grup.

Krótka relacja z uroczystości poniżej.

DZIĘKUJEMY !!!

14.04.2021r

1. Wycinanie figur geometrycznych.

Dziecko doskonali umiejętność wycinania. Te figury będą potrzebne do zabawy matematycznej.

13.04.2021r

Temat: Szczecin- moje miasto.

1. Dzielimy wyrazy” – ćwiczenie z książki cz. 4, s. 70.

Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, ćwiczenie słuchu fonematycznego.

Dzieci dzielą nazwy obrazków na sylaby, a następnie na głoski.

Zamalowują odpowiednią liczbę kółek i okienek. Czytają napisy w ramkach i łączą je z właściwymi obrazkami.

1. 04. 2021r.

Temat: Szczecin, moje miasto.

1. Oglądanie ilustracji przedstawiających  miasto Szczecin.

Pokazujemy dziecku ilustracje przedstawiające Szczecin. Dzieci, jeśli rozpoznają zabytek lub miejsce nazywają je.  Rodzic  pomaga dziecku, można też powiedzieć kilka słów na temat danego miejsca czy zabytku.

Potem dziecko samodzielnie lub przy pomocy rodzica odczytuje napisy i dopasowuje je do określonej ilustracji.

Cel: budzenie zainteresowania dorobkiem kulturalnym własnego miasta, zachęcenie do wypowiadania się na temat zgromadzonych  zdjęć.

Zdalne nauczanie – Kangurki

ZDALNE NAUCZANIE – „KANGURKI”

9.04.2021r.

TEMAT: „MAMY RÓŻNE DOMY”

„Dopasuj przedmiot do pomieszczenia” – ćwiczenie z książki cz. 4, s. 63.

Utrwalenie nazw i wyglądu przedmiotów, które powinny znajdować się we właściwych pomieszczeniach w domu, nazywanie członków rodziny Treflików; porównywanie wysokości.

Dzieci nazywają członków rodziny Treflików. Określają kto z nich jest najwyższy, a kto najniższy. Łączą meble i przedmioty z właściwymi pomieszczeniami w domu Treflików. Na akończenie kolorują samochód.

ZDALNE NAUCZANIE: „Kangurki”

8.04.2021r.

TEMAT: MAMY RÓŻNE DOMY

„Budujemy wieżowce”

Budowanie z różnego rodzaju dostępnych klocków.

Dziecko buduje kilka domów z klocków. Zwracamy uwagę na sposób łączenia klocków aby budowla była stabilna.

Przeliczamy budowle liczebnikami głównymi i porządkowymi.

Porównujemy wysokość budowli, określamy, który jest najwyższy, najniższy.