Smerfy
mgr Elżbieta Skiecin
mgr Elżbieta Głodek
Pomoc nauczyciela: Stanisława Frieske
Grupa Smerfy - Opis w przygotowaniu.

Kolędowanie jasełkowe

18 stycznia w grupie Smerfów odbyło się kolędowanie jasełkowe. Dzieci poznawały osobiście i prezentowały główne postacie jasełkowe. Nie zabrakło również pięknej atmosfery przyjaźni, miłości i wzajemnej pomocy.

Zabawa karnawałowa u Smerfów

W grupie Smerfów odbyły się przebieranki karnawałowe. Dzieci same wykonywały maseczki, którymi później się bawiły. Zabawom balonowym i śmiechom nie było końca 🤗🥰🥳🤣☺😁🤩

Zdjęcia w zakładce Galeria.

Kochane Smerfy dziś proponujemy J

Legenda o Rudolfie – reniferze Świętego Mikołaja

Kochane Smerfy dziś proponujemy 🙂

Pomoce dydaktyczne:

podkładki tekturowe, szablony gwiazdek (3 białe, 2 niebieskie) dla każdego dziecka, parawan, szablon choinki i ozdób choinkowych (x2), latarki, płyta CD-V.A. Mozart, „Uwertura do opery – Uprowadzenie z Seraju” – można znaleźć na youtube.

Przebieg zajęć:

1. „Popatrz, zrób zdjęcia, ułóż tak samo” – zabawa dydaktyczna; wspomaganie u dzieci zdolności do organizacji pola spostrzeżeniowego celem lepszego zapamiętywania.

Dzieci siedzą w odstępach na dywanie  naprzeciwko parawanu. Przed każdym dzieckiem leży   „dywanik”   (podkładka  tekturowa)  i 5  gwiazdek  w  dwóch kolorach.  Rodzic   zawiera z dziećmi umowę: „Zapamiętaj miejsce, w którym siedzisz i swój dywanik. W czasie tej zabawy nie możesz biec, ponieważ po drodze zapomnisz wszystkie wiadomości”. Polecenie: „Zamknij oczy, pochyl głowę do przodu, szepnij: MUSZĘ TO ZAPAMIETAĆ –3razy. Podejdź za parawan, zobacz, jakie leżą na dywaniku gwiazdki, zapamiętaj ile ich jest, w jakim są kolorze, jak są ułożone. Jak zapamiętałeś zrób zdjęcie, CYK, usiądź przed swój dywanik i ułóż tak samo.”

2. „Podróż Mikołaja” – opowieść ruchowa; wspomaganie dzieci w świadomym zapamiętywaniu szeregów czynności.

Dzieci siedzą na dywanie w kręgu, blisko siebie, ręce trzymają z tyłu, na plecach innych dzieci. „Jesteśmy Mikołajami, siedzimy przy ognisku i musimy się teraz naradzić, komu podarować  prezent. Dzieci masują się wzajemnie po plecach, jednocześnie wymawiają słowa: rabe, rabe, rabe. Naśladują gesty nauczyciela i odgłosy pojazdów.
Uwaga: Mikołaje wsiadają do sań: szuu- szuu
                                                      do samolotu: wrrr – wrrr
                                                      do samochodu: brrr- brrr

1. Zapraszamy do przecięcia obrazka wzdłuż białych linii. Następnie układamy puzzle na białej kartce papieru i pytamy Rodziców, czy obrazek jest dobrze ułożony, po czym przyklejamy go klejem. Powodzenia 🙂

Zdalne nauczanie – Smerfy

KOCHANI  TEMAT NA PIĄTEK TO:

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

KOCHANE DZIECI DZISIEJSZY TEMAT NASZYCH ZAJĘĆ TO  CZAS NA KOLĘDĘ

Słuchanie i śpiewanie krótkich fragmentów kolęd, np. „Dzisiaj w Betlejem”

Zamieściłam też linki, żeby dzieci mogły sobie obejrzeć i wysłuchać kolędy J

DZISIEJSZY TEMAT ZAJĘĆ TO OZDOBY CHOINKOWE

„Ozdoby świąteczne”- dzieci z pomocą rodziców wykonują różnorodne elementy na choinkę

Kolorowy łańcuch– dzieci sklejają paski z kolorowego papieru tworząc łańcuch.

Pawie oczko– dzieci naklejają koła od największego do najmniejszego z obu stron, tworząc pawie oczko.

Dzieci same wybierają jaką chcą zrobić ozdobę na choinkę 🙂

Słuchanie wiersza Doroty Kossakowskiej„Choinka”

Świerk zielony wyrósł w lesie,

teraz dzieciom radość niesie.

Stoi w domu wystrojony

i bombkami ozdobiony.

Gwiazdka na wierzchołku,

łańcuch na gałązkach,

a pod nim prezenty

i orzechy w workach.

Każdy maluch uśmiechnięty,

bo  dostanie dziś prezenty.

Rozmowa z dziećmi– „Co możemy zrobić aby nasza choinka była ładniejsza?”

Kochane brzdące, proszę wysłuchajcie piosenki pt. „Świeć, gwiazdeczko, świeć” – Arka Noego. Mój syn uwielbiał ją śpiewać kiedy jeszcze  uczęszczał do przedszkola i zerówkiJ

Plik do pobrania:

zdalne nauczanie 3

Zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie – „Smerfy”

DZISIEJSZY  TEMAT  TO   CHOINKA