Smerfy
mgr Małgorzata Sadowska
mgr Urszula Raszke
Pomoc nauczyciela: Stanisława Frieske
Grupa Smerfy - Opis w przygotowaniu.
Zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie – Smerfy

DRODZY RODZICE I WYCHOWANKOWIE

Zaistniała sytuacja w kraju i na świecie spowodowała, że niestety wszyscy musimy się przystosować do nowych, niekiedy trudnych lub bardzo trudnych warunków. Aby przetrwać  ten trudny okres, kiedy to zarówno dzieci, jak i  dorośli niespodziewanie muszą pozostać w swoich domach proponujemy pracę zdalną.

Prosimy Rodziców o śledzenie strony naszego przedszkola – grupa „Smerfy”. Tam będziemy umieszczać nasze propozycje.

Pliki do pobrania:

Smerfy – propozycje zabaw i zajęć – dzień 1

Wiosenne kwiaty – karty pracy

Dzień Babci i Dziadka w grupie „SMERFÓW”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „SMERFÓW”

Babcie i Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

Dnia 23 stycznia dzieci z grupy „Smerfów” gościły w przedszkolu swoich najukochańszych Dziadków.

W podziękowaniu za ich cierpliwość, czas, opiekę oraz ogrom bezinteresownej miłości, dzieci  przedstawiły swoim kochanym gościom program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne.
Złożyły Babciom i Dziadkom życzenia, wręczając przygotowane prezenty.

Uroczystość zakończono wspólnymi fotografiami oraz słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.
Był to niezwykły dzień, pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Wigilia w Smerfach

18 grudnia w grupie „Smerfów” odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami.

Już z początkiem grudnia  widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania.  Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali  i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych.

Punktem kulminacyjnym przedświątecznej atmosfery było świąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci zaprezentowały przygotowany na tę okazję program słowno-muzyczny, po czym wspólnie z rodzicami zaśpiewały znaną kolędę –  „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

Słodki poczęstunek był okazją do rozmów, kolędowania i trwania w świątecznym nastroju.

mikolaj

Spotkanie z Mikołajem w grupie „Smerfów”

6 grudnia przedszkolaki już od rana wyczekiwały Św. Mikołaja,  który pomimo braku śniegu przybył do przedszkola.

Mikołaj w towarzystwie przeuroczych  śnieżynek odwiedził wszystkie grupy.

Spotkanie minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.

Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

dzien-misia

Święto pluszowego misia w Smerfach

W dniu 25 listopada dzieci wzięły udział w obchodach Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela, który towarzyszył im przez cały dzień.

Niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta  Pluszowego Misia i jego przyjaciółek. Dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy. Było dużo śmiechu i radości.

Zdjęcia z tego spotkania w zakładce „galeria”.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 24 października 2019 r. był niezaprzeczalnie najważniejszym dniem w życiu dzieci  z grupy „Smerfów”. Otóż był to dzień pierwszej ważnej uroczystości przedszkolnej – Pasowania na Przedszkolaka. Podczas imprezy dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zgromadzonym gościom zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Renata Panfil- Tesarek – dyrektor przedszkola za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i upominek. Na koniec wszyscy zasiedli do przygotowanej przez rodziców uczty. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.