Spotkanie Motylków z niepełnosprawną osobą

Dnia 17 maja 2017 roku dzieci z grupy Motylki gościły w przedszkolu Panią Elę – osobę, która uległa wypadkowi i jest częściowo niepełnosprawna ruchowo. Z racji tego, że dzieci rzadko, albo wcale nie stykają się z osobami niepełnosprawnymi, spotkanie te odbyło się w ramach integracji dzieci z osobami niepełnosprawnymi. Celem spotkania było rozwijanie i kształtowanie u dzieci szacunku, tolerancji i wyrozumiałości w stosunku do osób niepełnosprawnych, dostrzegania problemów osób niepełnosprawnych i wzbudzanie chęci niesienia im pomocy. Dzieci spędziły miło czas, który upłynął na zapoznaniu się, rozmowach, wspólnej zabawie i czytaniu bajek. Dzieci pożegnały się z naszym gościem i wręczyły laurki. Zdjęcia w zakładce GALERIA.