Zadalne nauczanie

Zdalne nauczanie – Kangurki

ZABAWY I ZADANIA 28.04.2020.

Dzisiaj zapraszamy was na wycieczkę po Warszawie. Nasze propozycje zabaw i zadań na dzisiejszy dzień.

1. Zabawa „Pokaż, to co ja” – ćwiczenie pamięci ruchowej.

Rodzic pokazuje dzieciom kilka ruchów następujących po sobie, np. klaśnięcie, podskok, skłon, siad skrzyżny. Zadaniem dzieci jest powtórzenie wszystkich ruchów w takiej samej kolejności.

1. Wybierz 3 przedmioty zaczynające się głoską p. Pokoloruj je. Załącznik 1
  2. „Wars i Sawa” – słuchanie legendy.

Dawno, dawno temu pewien młody rybak o imieniu Wars wybrał się na połów. Niewiele ryb złowił. Miał już wracać do domu, aż tu nagle poczuł, że sieć jest bardzo ciężka. Pomyślał, że dużo ryb w nią wpadło. Gdy wyciągnął sieć na brzeg zobaczył w niej syrenę, która zaczęła pięknie śpiewać. Zakochał się Wars w pięknej syrenie. Ona również go pokochała. Chociaż bardzo różnili się, wiedzieli, że są dla siebie stworzeni.                                                                                                                                                                  Syrena wiedziała, że jeżeli z wzajemnością zakocha się w człowieku to może stracić rybi ogon i stać się kobietą. Bez wahania więc przyjęła oświadczyny Warsa. Wkrótce odbyło się wesele Warsa i Sawy.                             A później żyli długo i szczęśliwie. Wokół chaty Warsa i Sawy powstała osada, którą ludzie nazwali Warszawa. po wielu latach Warszawa stała się stolicą Polski.

Rozmowa na temat legendy.

– Kim był Wars? – Kogo wyłowił rybak z rzeki? – Jak miała na imię syrena? – Jak ludzie nazwali miejsce, w którym mieszali Wars i Sawa?

1. Zabawa słowna: „Prawda czy fałsz”. Po odczytaniu przez rodzica zdania odpowiedz, czy zdanie jest prawdziwe czy nie.

– Przez Warszawę przepływa Wisła.

– Herbem Warszawy jest złota rybka.

– Syrenka Warszawska trzyma tarczę i miecz.

– w Warszawie jest Wawel.

– w Warszawie jest Zamek Królewski.

– Warszawa jest stolicą Polski.

– Warszawa leży nad rzeką Odrą.

1. Dokończ rysowanie syrenki. Które miasto ma w swoim herbie ma syrenkę? Załącznik 2.
  2. Zabawa przy piosence. Warszawa Stolicą Polski.

1. Wytnij obrazek przedstawiający Pałac w Łazienkach. Podziel go na części. Ułóż części w jedna całość i przyklej na kartce. Załącznik 3
  2. Policz i pokoloruj wg podanego kodu. Załącznik 4
  3. Połóż przed sobą mapę Polski. Wskaż Warszawę na mapie Polski. Jeśli masz w domu albumy, książeczki, czasopisma lub widokówki z zabytkami Warszawy- obejrzyj je i spróbuj nazwać zabytki.
  4. (6- latki) Rozwiąż krzyżówkę -dla chętnych dzieci.

Zabawy i zadania edukacyjne 28.04. wtorek

POLSKA- KRZYŻÓWKA