Zdalne nauczanie – Muchomorki

Witajcie

Wysyłamy Wam dzisiaj kolejna porcję rozrywki – o pomoc w wykonaniu zadań poproście rodziców, bo może być jeszcze trochę trudno wykonać niektóre zadania samodzielnie.

Zadanie pierwsze „ Porównujemy długości” –  zabawa dydaktyczno – matematyczna. Dzieci porównują długości kolorowych wstążek i układają je od najdłuższej do najkrótszej lub od najkrótszej do najdłuższej . Używając określeń: długa, krótka, trochę dłuższa, trochę krótsza, taka sama.

Zadanie drugie  „ Woda i drożdże”- zabawa badawcza, poznawanie właściwości drożdży. Do butelki wsypujemy drożdże, wlewamy 50ml.

ciepłej wody, następnie dodajemy cukier i całość mieszamy. Na otwór butelki naciągamy mały balon.

Suche drożdże po zalaniu ciepła wodą i dodaniu cukru zaczynają być aktywne. Drożdże korzystając z cukru jako pokarmu wytwarzają gaz zwany dwutlenkiem węgla, który napełnia balonik. Jeżeli chcemy przyspieszyć wzrost to butelkę wstawiamy do ciepłej wody.

Dzieci obserwują napełnianie się balonu dwutlenkiem węgla. Swobodne wypowiedzi dzieci na temat doświadczenia.