Zdalne nauczanie – Smerfy

Propozycje zabaw i zajęć dla dzieci w dniu 28.04.2020r.

Temat tygodnia: Polska moja ojczyzna.

1. Wysłuchanie utworu Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste” .

Powiewa flaga,
    gdy wiatr się zerwie.
    A na tej fladze
    biel jest i czerwień.

Czerwień – to miłość,
    biel – serce czyste…
    Piękne są nasze
    barwy ojczyste.

Po wysłuchaniu wiersza zadajemy dziecku pytania:
– Jakie kolory występowały w wierszu?
– Jakie barwy znajdują się na polskiej fladze?
– Co oznacza czerwień a co biel w wierszu?

2. Słuchanie „ Piosenka młodego patrioty”- Piosenki dla dzieci –

3. „Kto ty jesteś?” – Film edukacyjny dla dzieci – Lulek.tv

4. „Flaga Polski” – malowanie farbą za pomocą patyczka higienicznego. Poproś rodzica o wydrukowanie poniżej umieszczonej flagi. Spróbuj  wypełnić czerwoną farbą (za pomocą patyczka) kółeczka na dolnej jej części.

5. Spośród umieszczonych poniżej flag, spróbuj odnaleźć flagę Polski- ćwiczenie spostrzegawczości.

6. „Wieś i miasto” -Jedynkowe Przedszkole –

7. „Miasto czy wieś?”- praca z obrazkiem- dostrzeganie różnic między wsią i miastem .

Spójrz na obrazki „Miasto, wieś”  i powiedz co przedstawiają, i czym się różnią te dwa środowiska (zwrócenie uwagi na wygląd budynków, domów, ulice i znajdujące się na nich obiekty. Dziecko odpowiada na pytania: Czym różnią się ulice wsi i miasta? W jakich domach mieszkają ludzie na wsi a w jakich w mieście itp. Odniesienie się do doświadczeń dziecka. Wyglądanie przez okno i zaobserwowanie tego co się za nim znajduje.

8. Zwiedzamy Polskę”- zabawa ruchowa. Dziecko porusza się przy dowolnej muzyce. Gdy muzyka milknie, rodzic podaje miejsce, w jakim znajduje si e dziecko (np. w górach, nad morzem), a ono naśladuje czynności, jakie tam można wykonywać (np. jazda na nartach, pływanie).

9. „Mysz z miasta i mysz ze wsi” – kreskówka –

Poproś rodzica o wspólne przeczytanie tekstu, rodzic czyta tekst, a ty obrazki.

10 „Dokąd na wycieczkę?” – poproś rodzica o wspólne „przeczytanie” tekstu- rodzic czyta tekst, a ty obrazki. Powiedz dokąd wybrałabyś/wybrałbyś się na wycieczkę. ?

Dla chętnych.

Dopasuj samochody do odpowiednich kolorów na fladze – karta pracy.

Narysuj polskie flagi we wszystkich oknach. Pokoloruj domy, Spróbuj  policzyć ile jest flag na obrazku?

Propozycje zabaw i zajęćliki do pobrania:

Zdalne nauczanie – SMERFY propozycje zabaw i zajęć 28.04.2020r.

Aby pobrać plik kliknij na link Prawym przyciskiem myszy a następnie „Zapisz element docelowy jako