Zdalne nauczanie – Krasnoludki

ODSZUKAJ UKRYTE JAJKO – zabawa dydaktyczna, dzieci siedzą w kole na dywanie ze swoim koszyczkiem. Jedna osoba zamyka oczy, w tym czasie Rodzic wkłada pisankę do dowolnego koszyczka. Dziecko musi odgadnąć w czyim koszyczku jest pisanka. Adaje wybranym dzieciom (rodzeństwo lub Rodzic) pytanie, na które można odpowiedzieć tylko: tak lub nie.

SŁUCHANIE WIERSZA Anny Bayer „Święta Wielkanocne”:

Na jarmarku palmy, dzbanki malowane,

Czerwone korale, kosze wyplatane

I kraszone jajka, drewniane koguty,

Słonko jest zmęczone, dzionek ten za krótki.

Święta Wielkanocne, wesoło gra muzyka.

Co widziało słonko jeśli chcesz, zapytaj.

Co widziało słonko na wysokim niebie,

Jeśli je zapytasz może odpowiedzieć.

Zapowiedzi z dachu, wyścigi furmanek,

Zabawa w zbijaka, mokre oblewanie.

Śmieją się chłopaki, śpiewają dziewczyny,

Chodzimy po dyngusie, Wielkanoc święcimy.

Wyjaśnienie nieznanych pojęć dzieciom: drewniane koguty, wyścigi furmanek, zabawa z zbijaka.

UKŁADANIE OBRAZKÓW WG PORZĄDKU CHRONOLOGICNEGO – powyższe obrazki należy wyciąć i ułożyć zgodnie z kolejnością wydarzeń w piosence, a następnie przykleić Powodzenia 🙂

PISANKA – kolorowanie pisanki wg własnego pomysłu:

DROGIE KRASNOLUDKI PROPONUJEMY posianie rzeżuchy na dwa sposoby, w zależności od upodobania 🙂

Pierwszy sposób przedstawia „trawkę”, na której później możemy ułożyć pisanki wraz z zajączkiem wielkanocnym.

Natomiast druga wersja przedstawia „pisankowe ludziki”.

Zdalne nauczanie 6-10.04 ćwiczenia

Wychowawczynie